Çocuk Ve Ergenlerde Bilişsel Davranışcı Terapi

EĞİTİMİN AMACI

Eğitimde, Bilişsel Davranışçı Terapi yönteminin çocuk gruplarla çalışırken kullanımıyla ilgili temel becerinin kazandırılması amaçlanmaktadır.

Çocuklar İçin Bilişsel Davranışçı Terapi Yöntemi, Anksiyete bozuklukları başta olmak üzere çocuk gruplarla çalışırken terapiste önemli avantajlar sunan önemli yöntemlerden biridir. Özellikle sosyal anksiyet bozukluğu, obsesif kompulsif davranışlar ve Travma sonrası stres bozukluğunda Çocuk BDT yöntemi ile etkili çalışmalar yapılabilmektedir.

EĞİTİMİN İÇERİĞİ

Akılcı duyuşsal davranış terapisi
Bilişsel terapi
“İyi düşün iyi hisset”
Çocuklara bilişsel terapi temellerinin anlatılması
Bilişsel yaklaşımda kullanılan teknikler
Çocuklarla yapılabilecek etkinlikler

UYGULAMA

Eğitim genel hatlarıyla teorik bilgi aktarımı, rol canlandırma, kartlar ve oyuncaklarla içgörü çalışmaları, çeşitli küçük grup çalışmalarını içerir.

KİMLER KATILABİLİR?

Üniversitelerin Psikoloji, Psikolojik Danışma ve Rehberlik, Eğitimde Psikolojik Hizmetler, Psikiyatri hekimleri, Psikiyatri Hemşireleri, Sosyal Hizmet Uzmanları ve Çocuk Gelişimi bölümlerinden mezun olan uzmanlar ve bu bölümlerin 3-4. sınıf öğrencileri katılabilir.

Sertifika: Uygulayıcı Sertifika
Eğitimci: Psikiyatrist Dr. Özden Örs KUM
Eğitim Süresi: 16 Saat

EĞİTİM YERİ:

EMA PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK MERKEZİ / TOPLANTI SALONU

 

 

 

KAYIT BİLGİ VE İLETİŞİM

Telefon: 0553 878 34 87-0212 803 70 74

EĞİTİM ÜCRETİ VE ÖDEME BİLGİLERİ

Eğitim ücreti 550 TL' dir. 

Kesin kayıt için ücretin %50 si (275 TL)'nin hesaba yatırılması gerekmektedir.

Havale ve EFT ile ödeme yapmak için:


Mübarek AYDIN

FİNANSBANK HESAP NO: 1418-72821364

IBAN: TR19 0011 1000 0000 0072 8213 64

 

Not: Ön Kayıt Formunu doldurduktan sonra, ön kayıt bedelini (275 TL) bilgisi verilen banka hesabımıza yatırmanız gerekmektedir. Ödeme yaparken lütfen açıklama kısmına isim ve soyisminizi ekleyiniz veya dekontu e-posta adresimize ([email protected]) veya ([email protected])isim ve soy isminizle birlikte gönderiniz.

Katılım listesi ön kayıt bedeli ödeme sırasına göre oluşturulacaktır, ön kayıt bedeli ödemeyen kişilerin formları geçersiz sayılacaktır.

Katılım kontenjanlarını korumak adına kişi kaynaklı bir iptal söz konusu olduğunda ön kayıt bedelleri iade edilmeyecektir. Ema Psikoloji Merkezi kaynaklı bir iptal durumunda yapılan ödeme kişilere iade edilecektir.

Ödeme Planı:
Ön kayıt ödemesi (275TL) tamamlandıktan sonra geri kalan ücret (275 TL) eğitim günü elden ödenmektedir.