Hipnoz

BÜTÜNCÜL PSİKOTERAPİ PERSPEKTİFİNDE HİPNOZ

Uygulamalı Pratik Hipnoz Eğitimi

EĞİTİMİN AMACI:

Hipnoz insanlık tarihi kadar eski bir terapi yöntemi. Günümüzde de üzerinde araştırma yapılmakta, ampirik deneylerle faydaları ispat edilmektedir. İnsanlara bu kadar faydalı olan bir tekniğe profesyonellerin uzak durmaması, alet çantalarında mutlaka bulundurması gerekmektedir.

Bu eğitimi verecek uzmanımız, çocuk, ergen ve yetişkin olmak üzere binlerce kişi üzerinde bireysel ve grup olarak uygulamıştır. Bilgi birikimi ve tecrübelerini pek çok grup eğitimlerinde paylaşan uzmanımız, hipnozun ne kadar kolay öğrenilebilir ve uygulanabilir olduğunu göstermektedir. Şu ana kadar verilen eğitimlerde, katılımcılar ilk günün sonunda hipnozu uygulayabilir duruma gelmiş ve uygulamışlardır.

Herhangi bir hipnoz kitabından bir defa okunduğunda rahatlıkla öğrenilebilecek pek çok konu eğitimin içeriğinden çıkartılmış olup, daha çok uygulama değeri olan konulara ağırlık verilmiştir. Örneğin hipnozun tarihinin uzun uzun dinlenilmesine gerek kalmamıştır.

HİPNOZ EĞİTİMİ KONULARI

Hipnoz nedir?

Hipnozu neden kullanmalıyız?

Hipnoz uygulama alanları?

Hipnoz-Hipnoterapi farkı nedir?

Sahne hipnozu-hipnoterapi farkı?

İmajinasyon-hipnoz farkı

Hipnoz seviyeleri

Hipnozda derinleştirme teknikleri

Dolaylı telkin metodları

Hipnozda metaforların kullanımı nasıl olmalı?

Ego güçlendirme nedir ve nasıl yapılır?

Post hipnotik telkin uygulaması

Telkin kalıplarının oluşturulması nasıl olmalı?

Hipnozda dirençle baş etme?

Hipnozun eğitimde kullanımı

Hipnozun sporda kullanımı

Hipnozun kaygı bozukluklarında kullanımı

Hipnozun Depresyonda Kullanımı

Çevredeki ses ışık ve gürültü gibi rahatsız edici uyaranları avantaja çevirme nasıl olmalı?

Hipnozda katatimi uygulaması

Yaş geriletme teknik ve prensipleri vs…

Ve daha pek çok konu

Ayrıca eğitime ek olarak verilecek terapi yöntemi:

KATATİMİ

Katatimi – Yönlendirilmiş İmgelem ve Semboller Eğitimi

Katatimi, imajinasyona dayalı bir terapi yöntemidir. 1950’li yıllardan bu tarafa Avrupada kullanılan bu teknik, uygulanmasının kolaylığı açısından hem terapistlere hem de danışanlara fayda sağlamaktadır. Kişinin objektif bir şekilde kendi iç dünyasını ortaya koyamayacağı görüşünden hareket eden bu yöntemde amaç, kişinin bilinçaltına, yine kişinin kurduğu düş aracılığıyla yolculuk yapmaktır. Zihnin derinliklerinde, kişinin kendine ilişkin saklanmış malzemenin dışarı çıkarılması objektif bir gözle incelenir. Bilinçaltındaki bu malzemenin ortaya çıkarılması işlemine ise 'düşleme' adı verilir.Bu yöntem özellikle, terapi sırasında iç dünyasını açmakta zorlanan kişilerin terapiye daha kolay adapte olmasını sağlamaktadır. Şizofreni, ağır zeka geriliği ve ağır ruh hasatlıkları dışındaki bütün sıkıntılarda kullanılmaktadır.

 

HEDEF GRUP

Doktorlar, Diş Hekimi,Psikolog, Psikolojik Danışman ve Sosyal Hizmet uzmanları

 

 

 

 

 

 

EĞİTİM ÜCRETİ VE ÖDEME BİLGİLERİ

KATILIM ÜCRETİ:  690 TL

Ön kayıt için ücretin %50’ si ( 345 TL ) hesaba yatırılması gerekmektedir.

Havale ve EFT ile ödeme yapmak için:


Mehmet ELÇEOĞLU

Garanti bankası Hesap No: 776-6604906

IBAN: TR68 0006 2000 7760 0006 6049 06

 

 

Not: Ön Kayıt Formunu doldurduktan sonra, ön kayıt bedelini (345 TL) bilgisi verilen banka hesabımıza yatırmanız gerekmektedir. Ödeme yaparken lütfen açıklama kısmına isim ve soyisminizi ekleyiniz veya dekontu e-posta adresimize ([email protected]) veya ([email protected])isim ve soy isminizle birlikte gönderiniz.

Katılım listesi ön kayıt bedeli ödeme sırasına göre oluşturulacaktır, ön kayıt bedeli ödemeyen kişilerin formları geçersiz sayılacaktır.

Katılım kontenjanlarını korumak adına kişi kaynaklı bir iptal söz konusu olduğunda ön kayıt bedelleri iade edilmeyecektir. Ema Psikoloji Merkezi kaynaklı bir iptal durumunda yapılan ödeme kişilere iade edilecektir.

Ödeme Planı:
Ön kayıt ödemesi (345TL) tamamlandıktan sonra geri kalan ücret (345 TL) eğitim günü elden ödenmektedir.

Bilgi ve İletişim Tel: 0553 878 34 87 – 0212 803 70 74